Podróże

Opis rajdu Złombol 2014
Opis rajdu Złombol 2015

Złombol 2015

Katowice – Passo Dello Stelvio 2757m n.p.m - “królowa Alp”

Dziewiąta już edycja powiedzie nas przez Czechy, Szwajcarię, Liechtenstein, Austrię, Włochy

Start: 15.08.2015
Meta: 18.08.2015

To wyjątkowo trudna edycja! Mimo dystansu, który jest krótszy od dotychczas pokonywanych, oczekujemy olbrzymich wyzwań, szczególnie wobec sprzętu. Spędzimy dwa pełne dni na najtrudniejszych trasach i przełęczach w Europie.

Po zwiedzeniu Wiednia, pływaniu w pięknym jeziorze Bodeńskim i przejechaniu Liechtensteinu czekają na nas dwa pokręcone dni na alpejskich drogach! Po drodze będziemy nocowali nad najgłębszym jeziorem Alp, Lago di Como.

Będziemy mieli dość zjazdów, podjazdów, przegrzanych silników oraz hamulców, ale nie niesamowitych widoków. Będziemy spoceni od redukowania biegów do jedynki.... a to dopiero początek, bo na finał 9. edycji czeka na nas królowa wszystkich przełęczy, również zwana królowa Alp... przełęcz Passo del Stelvio! Jadąc od strony Bormio to 21,5 kilometra podjazdu przy średnim nachyleniu 7,1%. 1533 metrów różnicy wysokości.

Słowami Jeremiego Clarksona z Top Gear mówiąc..."najlepsza na świecie droga do jazdy samochodem", a jeszcze na nas czeka zjazd.....24,3 kilometrów 48 zakrętów oraz rekordowe 1800 metrów różnicy wysokości. Nie wiemy ile przerw techniczno-chłodzących nas czeka na tych 46 kilometrach ale obawiam się, że może to potrwać :)


Złombol 2014 - byliśmy tam!


Katowice – Lloret de mar

Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy, Monaco, Francja, Hiszpania

Złombol Party Edition – Vamos a la playa
8. edycja

Start: 13.09.2014
Meta: 17.09.2014

Odległość, Beskidy, Alpy, Pireneje, upały, imprezy......

Będziemy jechali przez Słowację i Węgry, gdzie zagościmy nad pięknym Balatonem, będziemy podziwiali Słowenię, Włochy i błękitny Adriatyk. Nim tam dotrzemy, czekają na nas Alpy z niekończącymi się podjazdami. Będziemy walczyli z serpentynami nad niesamowitą SS1, która prowadzi wzdłuż wybrzeża Côte d'Azur aż nasze bolidy dotrą zmęczone pod Casino Monte Carlo, metę pierwszego Złombola w 2007r.

Dalej trasa poprowadzi nas nad morzem aż do jednej z najciekawszych dróg w Europie, „Corniche d'Or”. Pireneje to ostatnie pasmo gór, które nas dzieli od Lloret de mar, miejscowości, która nie tylko słynie z dobrych imprez, plaż i nagrań „Pamiętniki z wakacji”, ale również z ciekawej historii. Miasto zostało założone w 1409r. przez piratów a najstarsze osady w tym miejscu powstały 2000 lat temu.

Poza tym czekają na nas jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, piękne widoki, plaże, ciepła woda, i słynna Złombolowa integracja.


Złombol nigdy nie dotarł na półwysep iberyjski!

Będzie extremalnie!
Będą upały!
Będzie gigantyczny dystans!
Będzie wielki wyczyn!
Nie będzie pomocy!
Będzie wielka przygoda! 
Złombol – the real gamble!


Złombol 2013 - byliśmy tam!

Katowice – Nordkapp 71°10′21″N 

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia

Najbardziej północy punkt europy osiągalny naszymi bolidami!

Złombol 7 edycja Nordkapp Edition – The end of the known world....

Start: 10.08.2013
Meta: 14.08.2013

Odległość, pustka, komary, awarie, wyczerpanie!

Dla uczestników 7. Edycji Złombolu oznacza to jazdę w jednym kierunku: PÓŁNOC. Będziemy jechali słynną Via Baltica E-67 przez Warszawę, Suwałki, Litwę, Łotwę, Estonię do Helsinek, „córkę Bałtyku”. Odwiedzimy Kaunas, Rigę, Tallinn, przeprawimy się przez Bałtyk. Jadąc dalej na północ przejedziemy Pojezierze Fińskie, rejon zwanym esencją Finlandii, z setkami jezior, pięknymi widokami i niepowtarzalnym klimatem!

Koło podbiegunowe to tylko punkt na naszej dalekiej drodze na północ! Przekroczymy najbardziej dziką krainę w Europie – Laponię (2,1 mieszkańca na kilometr kwadratowy) Ale to nie koniec naszej podróży! Po przekroczeniu granicy z Norwegią przeprawimy się przez rejon Finnmark i prawdziwą Tundrę!

Dla tych którzy poradzą sobie z wyzwaniem i przetrwają trasę, problemy i arktyczne niekończące się dni, wynagrodzeniem będzie niepowtarzalny widok na Nordkapp i morze Barentsa! Ale nim tam dojadą czeka na nas po drodze walka z gigantycznym dystansem, brakiem cywilizacji, komarami, łosiami i własnymi nerwami!

Po za tym czekają na nas jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, piękne widoki, Fińskie jeziora, tym razem zimna woda w dużej ilości i słynna Złombolowa integracja. 


Złombol nigdy nie dotarł tak daleko na północ! 
Nigdy wcześniej Złombol nie pokonał takiego dystansu!
Będzie bardzo ekstremalnie!
Będzie gigantyczny dystans!
Będzie wielki wyczyn!
Nie będzie pomocy!
Będzie wielka przygoda! 
Złombol – the real gamble!Złombol 2012 - byliśmy tam!

Katowice - Archaia Olympia via Balkan

Katowice - Archaia Olympia. 776 p.n.e powstały tam igrzyska olimpijskie. Żadne inne miejsce na świecie tak bardzo nie łączy starożytności z współczesnościa!

Złombol goes Olympia....będą przygotowania, będzie pot ale nie bedzie złotych medali! Dla uczestników 6. Edycji Złombolu oznacza to przejechanie Polski w kierunku południowym, przejechanie Słowacji, Węgier, Słowenii, Bosnii, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii i przeprawę przez Grecję do półwyspu Peloponez aż w końcu dotrą do Olimpii. Po drodze czeka na nich walka z upałami, długim dystansem, podjazdami w górach, złymi drogami, Bałkańskimi niespodziankami, czekają na nich jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, nerwowe załamania, piękne widoki, ciepła woda (i wóda), słynna Złombolowa integracja i wiele więcej! Nigdy wcześniej Złombol nie był tak daleko na południu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz