poniedziałek, 28 lipca 2014

Pieszczoch wciąż na kanale

Niestety Pieszczoch wciąż na kanale. Rozebrany most. Okazało się, że poprzedni właściciel mostu (który nabyliśmy drogą kupna w zeszłym roku) zaparkował swojego Żuka na kilka lat, najprawdopodobniej bez oleju w moście. Zardzewiał dekiel, po wymianie oleju w zeszłym roku, wypłukał cały syf, który wszedł w łożyska, tryby i zrobił się kisiel.

Szroty czyli tzw. sklepy samoobsługowe puste. Nie ma Żuków. Może powodem braku części zamiennych jest fakt, że w tym roku jedzie ponad 50 Żuków!!

Po przełknięciu sumy, jaką trzeba wydać, zamówiliśmy:
- 2 x łożysko mechanizmu różnicowego
- 1 x łożysko ataku
- 1 x łożysko wewnętrzne mostu
- 1 x odrzutnik oleju
- 1 x tuleja odległościowa wałka atakującego
- 1 x uszczelniacz

niestety pojawiły się wżery na talerzu, być może trzeba będzie wymienić atak + talerz. Jeśli tak, to Oczator z Kurą dostaną ataku serca. Cena nowego kompletu zwala z nóg...

Deska już prawie na ukończeniu


Drogą kupna nabyliśmy:

nowy czujnik ciśnienia oleju


woltomierz


Radio Pioneer MVH-160UI. Kilka słów wyjaśnień. Bardzo długo poszukiwaliśmy w miarę dobre, tanie radio. Padło na Pioneera. Na wyjeździe zawsze jest walka kto teraz katuje swoją muzyką resztę załogi. Poniższe radio łączy się radiowo poprzez Bluetooth ze Srajfonem lub Androidem i można bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfona. Oczywiście ma wejście USB, gdzie można podłączyć również pendrajwa i odtwarzać Disco, Disco Partizani w formacie MP3. Kolejnym atutem - można ściągnąć panel. Radio obsługuje 4x50Watowe głośniki. Głośników jeszcze nie wybraliśmy. Oczator jakoś taki ostatnio niezdecydowany! 

edit: Oczatora poniosło... zgodnie z tym co słusznie zauważył Bartek - radio nie ma Bluetooth! Można podłączyć się tylko kablem do niego (srajfon, android) i sterować radiem, a utwory odtwarzane ze smartfona wyświetlają się na wyświetlaczu.Uchwyty na puszki z piwem, tfu, kubki z kawą...


wykładzinę samochodową.o, dokładnie taką:

Na sam koniec zagadka, znajdź Żuka...

1 komentarz: