środa, 31 lipca 2013

Niedziela, która trwała aż do środy

Cześć!

też tak macie? kiedy weekend się przedłuża? Obiecaliśmy wpis w niedzielę. Jest środa. Niestety Kuraka i Oczatora zabija praca i przygotowania do wyjazdu. Małą śpią i nawet nie mają czasu na pracę "koncepcyjną"  (if you know what I mean). Co udało się zrobić w weekend? Ogólnie niewiele. Znowu przeszkodziła pogoda! Tym razem upał nie dał pracować w blaszanej puszcze...

Udało się jednak zamontować pasy bezwładnościowe do przodu. Dawca oczywiście transit. Przygotować wspornik do grodzi. Oczator również spalił system audio do tyłu. Cóż bywa, jak się myli +12V z -12V... Brak słów.

Ok! już nie możemy wytrzymać, przyznamy się Wam. Niespodzianką jest przedłużona deska rozdzielcza. Pozostałe ekipy (jak my rok temu) instalowały deski, przełączniki itp... Czemu nie przedłużyć oryginalnej? Pisząc bardziej szczegółowo zrobić z dwóch jedną? Niestety operacja nie do końca się udała, będzie kontynuowana w najbliższym czasie. Do tego Kura z Oczatorem wymarzyli sobie przełączniki typu top-gun! Czy to nie piękne?

Dużo pisania, teraz czas na zdjęcia w tej pierwszej części wpisu!

W przyszłym tygodniu spawamy migomatem. Rozpórka. Wycięliśmy zapewne część nośną, boimy się, że może się rozłożyć, dlatego też profil musi być wspawany. Wiązało się to z przeniesieniem końcówki pasów bezpieczeństwa oraz zbiorniczków do płynu hamulcowego.Przełącznik typu top-gun. Podświetlony!


Oto prawie w pełnej okazałości deska rozdzielcza. Tfu, deski? Znaczy jedna, ale dwie. Sam się już pogubiłem. Oryginalna. Przedłużana. Po skończeniu będzie zajefajna! Pomysł Genialny, nie uważacie tak? Prosimy o komentarz!
Kawałek blachy pod okno zawierał naklejkę naszego Darczyńcy, dlatego też musieliśmy nakleić nowe! Są symetrycznie takie same (z dwóch stron auta)


Druga część wpisu jest dla nas dość mocno niemiła. Dalekosiężny plan zawierał w sobie przełożenie mostów (komplet: most, wał "dyfer", półosie, bębny) 1:1 nasz Pieszczoch & Żuczek Wali, Wali. Niestety okazało się, że jego przełożenie w moście jest 8/41 (talerz + atak), dokładnie takie samo jak u nas! Pomimo tego, że jego żuk powinien już mieć most nowego typu (hipoidalny). Zapewne ktoś załatwił oryginalny i włożył starego typu. Z pomocą pospieszył Piotr. W tym roku niestety z przyczyn osobistych nie może wybrać się na Złombol 2013, dlatego zgodził się na przekładkę. Miał dokładnie to, czego szukaliśmy. Operacja prosta, trochę pracochłonna. Uda się. Nie, nie udało się! Żuk z silnikiem benzynowym rurę wydechową ma nad wałem, zaś Żuk z silnikiem Andoria ma pod wałem. W hipoidalnym moście wał jest łączony (łamany), nasz (stary typ) cały. Jaki problem? Wszystko idealnie do nas pasuje. Do Piotra niestety nie! Wydech styka się z wałem! Trzeba załatwić łamany wał, tyle, że starego typu (dłuższy od tego, hipoidalnego). Wał został zakupiony przez Kurę i Oczatora w Wierzbnie. Nie, to nie koniec problemów. Poprzeczka podtrzymująca podporę wału... nie do dostania! Każdy szrot, auto-złom twierdzi, że schodziło to jak świeże bułeczki. Oczator się załamał! Wykonał dziesiątki telefonów - bezskutecznie! Wpadł na głupi pomysł, wpiszę w allegro "poprzeczka wału żuk" i jego oczom... nie ukazał się las. Był jeden wpis, nie wierzył własnym oczom! Oto on: http://goo.gl/qAQKQJ Jedyny! pięknie. Zakupione. Będzie w piątek! Tutaj w tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować Piotrowi za zamianę! Uratowałeś nam tyłek! Dzięki stary! Wiedz, że coś się dzieje! Twoja końcówka pojedzie z nami 8 tyś km! Żuka świntuchy! Co zyskujemy dzięki "przekładce"? hm... +30 do lansu. Tfu. Plus 30km szybciej. Nasza średnia prędkość będzie około 70km przy mniejszych obrotach silnika niż przy poprzednim moście (przełożeniu).

Takie tam fotki z drobnej kosmetyki na 8 dni przed wyjazdem...
Zły dawca. Mimo szczerych chęci Wala, Wala - DZIĘ-KU-JE-MY!


Nasz Guru! 40 lat przy Żukach. Nie ma lepszego fachowcy! To taki Jabłoński wśród Żuków! Panie Henryku! Dziękujemy!


Kura znalazł w sieci i zakupił. Załoga śmierdzieć na pewno nie będzie. Co powiecie na prysznic sterowany pilotem a zasilany z tzw. "zapalniczki"? Tak, jesteśmy...
Zaplecze warsztatowe. Niezbędne przyrządy.


Spalony sprzęt audio przez Oczatora...Z dobrych wieści! Pewna firma podejmuje (jeszcze nie ma oficjalnej informacji - trzymajcie kciuki) decyzję w temacie wypożyczenia nam lokalizatora GPS. Co zyskamy? HA! będziemy widoczni na mapie 24h/dobę. Jeśli będziemy się poruszać, również zobaczycie to na mapie - nawet z jaką prędkością. Przez cały nasz wyjazd! Czad!

Do wyjazdu pozostało 8 dni! Mamy tak wiele do zrobienia. Nie tylko przy Pieszczochu, również trzeba zrobić zakupy... spakować się - to będzie wyzwanie - będą limity jak w samolocie!

Bagażnika dachowego nie zdążymy zrobić!

Jak zawsze pomocny SS (czytaj więcej)
Na sam koniec... dotarłeś(aś) tutaj?

Romantyczny Kura*! hahahahaha, ja nie wytrzymałem! Niech się za jajka weźmie a cudzy cukier zostawi! Podobno wyszedł tutaj przystojnie. Przecież to Kura a nie Kogut. O co chodzi?*Barbara! To dla Ciebie w ramach przeprosin! Ty wiesz za co!

1 komentarz:

  1. HA! Ciekawe kto z zazdrosci sobie brode wyhodowal?! A?!!! Nic nie pomoże! Latawce, dmuchwce, wiatr...
    :)

    Baśka

    OdpowiedzUsuń